Fotím především

Fotím především
rodiny (vánoční nebo narozeninové foto) portréty děti vč. novorozenců svatby křtiny oslavy koncerty kulturní akce aj. dle dohody
Kde probíhá focení
Pokud není dohodnuta předem lokace, zejména u křtin a svateb, domlouváme se vždy individuálně. U venkovního focení se snažím samozřejmě lokaci přizpůsobit ideálně k dojezdové vzdálenosti klientů. Nicméně jsem vždy rád když je konečný výběr na mě. Vždy si lokaci vybírám zejména podle kompozičních a světelných podmínek. Dokážu tak rychle posoudit co bude na fotce vypadat dobře a co ne. Čas venkovního focení upřednostňuji v podvečerních hodinách, kdy je optimální světlo ze zapadajícího slunce. Pokud však tento čas není možný, lze se dohodnout i na základě výhledu přijatelného počasí. Je to jeden z předpokladů výbornému výsledku. Při focení v interiérových podmínkách čas nehraje roli. Je možné fotit u mě na Hrobicích u Slušovic, příp. u Vás doma. Disponuji mobilním ateliérem, který se ve vejde do cca 3 brašen. Toto je ideální varianta, pokud se fotí novorozenci, kdy se miminko ještě „aklimatizuje“ a rodiče vlastně taky :-).
Novorozenecké focení
Jak jsem výše zmínil, je možnost focení jak u mě na Hrobicích tak příp. u Vás doma, kdy si beru menší mobilní ateliér a příp. dohodnuté rekvizity a fotopozadí. Co je u Vás potřebné zajistit je místo min.
2m x 2m. Příprava trvá cca 30min. Ideální je, když se samotné focení plánuje již před porodem a fotí se max. 10.-14. den po porodu. Miminka v této době ještě častěji podřimují, méně brečí a nemají ještě úplně pevně vytvořený režim. Později miminka velmi často negativně reagují na jiné prostředí a zejména na foto osvětlení. Z těchto důvodů nepoužívám při novorozeneckém focení ani zábleskové světla, ale regulovatelné a stále svítící. Tyto světla jsou vnímána u novorozenců nejlépe. Focení tedy prosím zbytečně neoddalujte. Později se bohužel může stát, že miminko celé focení probrečí. Brečící fotky bývají taky pěkné a často jsou plné emocí, ale určitě ta spánková v pelíšku s úsměvem ze snu bude lepší :-).
Proč si zaplatit profesionálního fotografa?
Fotím jen na profesionální bezzrcadlové fotoaparáty zn. Sony, které při poměrně menším rozměru nabízí skvělý výkon a tichou závěrku. Neruším Vám tedy Vaše chvíle tzv. cvakáním. To celé je i mnohdy velká výhoda, protože působím více nenápadně. Často tak pořídím zajímavé momentky, které by jinak nevznikly. Objektivy používám zn. Sigma a to v profesionální řadě ART. Dále pak také Carl Zeiss, což je několik desetiletí velmi uznávaný výrobce objektivů na světě. Samozřejmostí je pro mě mít vše ve více než v jednom kuse (variantách) a to od. paměťových karet, blesků baterií, objektivů až po fotoaparáty. Eliminuji tak riziko toho, že by mi nečekaná porucha fototechniky zabránila v pokračování fotografování. Z tohoto důvodu se takto vždy jistím. Jedině s tímto přístupem máte jistotu, že Váš den D bude zachycen opravdu od začátku až do konce.