Výběr fotek

U menšího rozsahu focení (rodinné, vánoční, novorozenecké…), zasílám po proběhnutí na Váš email vygenerovaný odkaz na fotografickou online aplikaci, do které uploaduji všechny pořízené fotografie.

Zde si můžete vybrat dle svého uvážení fotky které se Vám nejvíce líbí, příp. si i zvolit větší počet nad rámec balíčku.

Aplikace umožňuje u jednotlivých fotografiíi vložení poznámek např. pro nadstandartní retuš, které je však za příplatek (chybějící zoubek, vrásky, profesionální vyhlazení pleti, doplnění vlasů….)

Uvidíte i celkovou cenu.

Po výběru se mi vše zobrazí a fotky můžu dále upravit pro předání.

Upravuji se vždy všechny vybrané fotky, vč. základní retuše kterou máte v ceně (pupínky, smítka na oblečení….).

Všechny vybrané fotografie převádím i do černobílé verze.

Neupravené, nepovedené a tedy nevybrané fotky nepředávám a proč?

Jsem přesvědčen že tohle žádný profesionální fotograf neudělá, protože si nechce kazit jméno.

Pořízení fotky jako takové je jen asi 1/3 práce, času a výsledku. Postprodukce je právě workflow, nebo spíš taková kuchyně každého fotografa a ta teprve dělá finální výsledek.

Vyjímku dělám, má-li zákazník pokročilou znalost profesionálního grafického softwaru, vlastní grafické PC vč. prof. grafického zkalibrovaného monitoru.

To je např. běžné pokud fotím pro firemní účely a fotky se předávají dále grafikovi.

Vyvolání fotek a samotné předání

Fotky preferuji k vyvolání u https://nikolfoto.cz

Zde mám jistotu o kvalitě, protože fotka je vyvolána klasickou mokru cestou. Vaše vzpomínky tak vydrží klidně i 100 let.

Navíc mám monitor zkalibrovaný na samotný skutečný výstup.

Fotky se zde velmi jednoduše uploadují online, vč. pozn. o velikosti a počtu. Poté je potřeba osobní vyzvednutí. Záleží již tedy na konkrétní dohotě.

Pokud Vám Zlín nevyhovuje a chcete si řešit vyvolání jinde sami, je dobré abych věděl kde se bude vyvolávat a na základě toho se zařídím a zajistím si konkrétní grafický profil.

Někomu se tohle může zdát přes přespříliš, ale věřte, že pro pěkné podání barev je to nutné. Každy fotolab podává jiná barvy, rozdíly jsou velké.

Myslím že nikdo nechce šedy, červený, nebo žlutý obličej 🙂 a hlavně můj cíl je spokojennost zákazníka.

Fotky v elektronické podobě zasílám po platbě v plné kvalitě a to přes uzavřený odkaz na ulozto.cz, vč. odkazu na smazání.

Platba

Při focení požaduji hotově zálohu v 50% výši.

Zbylou část před předáním převodem na účet, dle konkrétního výběru počtu fotek navíc, příp. služeb.

Autorské práva

Ze zákona patří vlastnické práva fotografie vždy autorovi, ten dále zapujčuje práva k dalšímu nakládání s fotografií.

Není-li dohodnuto jinak (firemního focení), propujčuji autorské právo pouze k běžnému osobnímu užití. Jiné nakládání bez souhlasu autora není možné (např. prodej, marketingové účely).

Zveřejnění

Vždy žádám o souhlas zda můžu pořízené fotky zvěřejnit (zákon na ochranu osobnosti).

Co se týká zveřejnění z vaší strany, nesouhlasím s dodatečnou změnou fotky, např. aplikovaním filtrů na Instagramu a trvám na viditelnosti mnou umístěného loga ve fotce.

V případě že chcete něco změnit, kontaktujte mě a dohodneme se.